Methodologie
Dezelfde aanpak voor Rock Werchter, Pukkelpop, Best Kept Secret en Pinkpop, op openbare bronnen. Hieronder wat de getallen betekenen, waar de gegevens vandaan komen en hoe goed de kansen achteraf klopten.
De getallen
Hoe groot een naam vandaag is, gemeten met de cijfers van nu, alleen voor de lopende editie. De standaardvolgorde op de pagina van de lopende editie.
Hoe groot een naam was op het moment van zijn editie, gemeten in de twaalf maanden vóór elke editie, zodat 2017 en 2027 naast elkaar kunnen.
Hoe sterk een festivaldag is: de namen van een dag samen, naar hun niveau (A, B, C, D) relatief aan het festival.
Bronnen
Alle bronnen, met wat we van elke bron gebruiken en een link, staan op de pagina Bronnen.
Bevestigingen en kanshebbers: de kansen en hoe goed ze kloppen
Elke naam die nog niet bevestigd is, krijgt een kans, op basis van de boekingsgeschiedenis van het festival en wat er over de naam bekend is (concerten, platen, radio, andere festivals). Geen geruchten: wat op fora circuleert telt niet mee. Elke vorige editie is voorspeld zonder die editie te kennen; de tabel toont per klasse hoe vaak een naam er daarna echt stond. Uitgelegd in gewone woorden op Hoe goed zijn de kansen?
Rock Werchter
| Klasse | Namen in de toets | Stonden er echt | Aandeel | Gemiddelde kans |
|---|---|---|---|---|
| Heel waarschijnlijk | 101 | 70 | 69% | 69% |
| Waarschijnlijk | 201 | 87 | 43% | 43% |
| Mogelijk | 906 | 226 | 25% | 25% |
| Onwaarschijnlijk | 804 | 84 | 10% | 11% |
| Heel onwaarschijnlijk | 2.012 | 95 | 5% | 5% |
| Zo goed als onmogelijk | 76.444 | 195 | 0% | 0% |
Pukkelpop
| Klasse | Namen in de toets | Stonden er echt | Aandeel | Gemiddelde kans |
|---|---|---|---|---|
| Heel waarschijnlijk | 101 | 59 | 58% | 58% |
| Waarschijnlijk | 401 | 159 | 40% | 40% |
| Mogelijk | 1.104 | 243 | 22% | 22% |
| Onwaarschijnlijk | 1.523 | 184 | 12% | 12% |
| Heel onwaarschijnlijk | 4.900 | 222 | 5% | 5% |
| Zo goed als onmogelijk | 72.258 | 484 | 1% | 1% |
Best Kept Secret
| Klasse | Namen in de toets | Stonden er echt | Aandeel | Gemiddelde kans |
|---|---|---|---|---|
| Waarschijnlijk | 100 | 36 | 36% | 36% |
| Mogelijk | 400 | 89 | 22% | 22% |
| Onwaarschijnlijk | 700 | 74 | 11% | 11% |
| Heel onwaarschijnlijk | 2.000 | 100 | 5% | 5% |
| Zo goed als onmogelijk | 76.800 | 398 | 1% | 1% |
Pinkpop
| Klasse | Namen in de toets | Stonden er echt | Aandeel | Gemiddelde kans |
|---|---|---|---|---|
| Waarschijnlijk | 101 | 41 | 41% | 41% |
| Mogelijk | 100 | 31 | 31% | 31% |
| Onwaarschijnlijk | 1.002 | 114 | 11% | 11% |
| Heel onwaarschijnlijk | 1.203 | 64 | 5% | 5% |
| Zo goed als onmogelijk | 77.763 | 200 | 0% | 0% |
Toets over de edities 2017, 2018, 2019, 2022, 2023, 2024, 2025, 2026; laatst gedraaid 04/11/2026. Een goed geijkt model heeft een aandeel dat dicht bij de gemiddelde kans ligt.
Trekkracht: verwacht publiek en podium
Hoeveel publiek verwachtte een festival van een naam? Geleerd uit de echte podia en tijdsloten sinds 2016 en toegepast op de nieuwe namen. De toets voorspelt elke editie zonder die editie te kennen.
| Editie | Namen | Correlatie model | Correlatie score | Juist niveau | Binnen één niveau |
|---|---|---|---|---|---|
| BKS2016 | 76 | 0.61 | 0.67 | 62% | 99% |
| PKP2016 | 214 | 0.51 | 0.58 | 84% | 99% |
| PP2016 | 52 | 0.69 | 0.67 | 50% | 96% |
| RW2016 | 74 | 0.58 | 0.63 | 57% | 93% |
| BKS2017 | 77 | 0.62 | 0.65 | 66% | 96% |
| PKP2017 | 160 | 0.67 | 0.64 | 82% | 97% |
| PP2017 | 51 | 0.62 | 0.52 | 51% | 98% |
| BKS2018 | 97 | 0.58 | 0.61 | 56% | 99% |
| PKP2018 | 154 | 0.67 | 0.72 | 82% | 98% |
| PP2018 | 48 | 0.71 | 0.8 | 62% | 96% |
| RW2018 | 93 | 0.68 | 0.66 | 65% | 99% |
| BKS2019 | 111 | 0.55 | 0.69 | 47% | 100% |
| PKP2019 | 175 | 0.64 | 0.66 | 83% | 97% |
| PP2019 | 52 | 0.79 | 0.73 | 62% | 98% |
| RW2019 | 95 | 0.68 | 0.76 | 66% | 97% |
| BKS2022 | 72 | 0.68 | 0.53 | 65% | 99% |
| PKP2022 | 214 | 0.67 | 0.64 | 87% | 98% |
| PP2022 | 56 | 0.77 | 0.72 | 79% | 96% |
| RW2022 | 100 | 0.8 | 0.84 | 71% | 100% |
| BKS2023 | 92 | 0.58 | 0.36 | 60% | 96% |
| PKP2023 | 158 | 0.7 | 0.66 | 87% | 97% |
| PP2023 | 58 | 0.84 | 0.84 | 72% | 100% |
| RW2023 | 98 | 0.74 | 0.71 | 66% | 98% |
| BKS2024 | 99 | 0.47 | 0.43 | 45% | 95% |
| PP2024 | 68 | 0.74 | 0.71 | 60% | 97% |
| RW2024 | 100 | 0.79 | 0.79 | 67% | 100% |
| BKS2025 | 96 | 0.58 | 0.65 | 47% | 100% |
| PKP2025 | 165 | 0.48 | 0.41 | 80% | 97% |
| RW2025 | 101 | 0.76 | 0.7 | 68% | 99% |
| BKS2026 | 96 | 0.56 | 0.66 | 54% | 100% |
| PKP2026 | 169 | 0.53 | 0.49 | 85% | 99% |
| PP2026 | 63 | 0.76 | 0.83 | 70% | 97% |
| RW2026 | 100 | 0.81 | 0.8 | 68% | 99% |